Luua huvitav, funktsionaalne ja kvaliteetne rõivaese on protsess omaette. Esmalt jõudsid minuni materjalid, mille iga lugu on omaette postitust väärt. Siin postituses jagan seda lugu siiski lühidalt ja kompaktselt. Mööblitootmisest pärit täisvillane kvaliteetkangas oli mõeldud utiliseerimisele. Mööbli tootmises jääb tihti väga korralikke, suurte tükkidena kangast alles. See muudab taastootmise lihtsamaks- vähem tükitamist loodaval rõivatootel. Kuna mulle väga meeldib luua kontraste ja rikastada rõivadisaini erinevate kangatekstuuride elementide lisamisega, kaevasin oma varudest välja lisa kontrastiks taaskasutatud riiete poest soetatud täisnahast püksid. Mind ajendas neid pükse ostma just taskud, kus otsustavaks sai mahuline ja domineeriv efekt.

Esimene etapp on valmistada ette materjalid, vajadusel need tükkideks lahti arutada ja seejärel uuesti vormida pressi abil. Naturaalne nahk on ettearvamatu, olenevalt kasutatud värvidest ja liimist, mida on kasutatud õmblusvarude kinnitamiseks. Oma loomingus jätan teadlikult kokkuõmblemisest tekkinud augud nähtavale, need on justkui armid, mis keskkonnasäästlikku rõivaeset kaunistavad.

Väga naudin taaskasutatud materjalide kasutamisel pidevat kompromisside leidmise vajadust ja algse disaini ümbermõtestamist. Algselt polnud mul plaanis luua kahtepidi kantav mantel. Kuna vaatepilt oli väga huvitav ja innustav peale detailide kantimist ja kokkuõmblemist, oli asi otsustatud. Plaani muutus vajas ka uut lahendust mantli hõlmade kinnitamisele. Nüüd tuli peas kandmise protsess läbi mängida- kui on soov mantlit kanda kahte pidi, on vajalik kinnitus ka mõlemale poole. Meie tuulises ja suhteliselt jahedas kliimas polegi muud varianti, kui soovime meisterdatud rõivaesemest mugavat maksimumi kandja suhtes. Nööbid siia disaini ei klappinud, meisterdasin sõlme tehnikas (Jaapanist) kinnitused. Need on olukorrad, kus tunnen ennast kui protsessi hoomava loojana ja seda tänu lakkamatule kirele ja juba omajagu kogunenud kogemustele.

Mõnus on luua ja soovin seda võimalust kõigile, kellel on selleks tahet. Iga looming on teekond ja oluline ongi nautida protsessi ja selles olemist koos kõigi emotsioonidega, mida kutsuvad meis esile perfektsionism, teotahe, soov areneda.

Soovid teostada oma ideed, vajad mentorlust või hoopis soovid leida väiketootjat? Võta julgelt ühendust ja täida allolev kontaktivorm.

[contact-form to=”moetehnoloogia@gmail.com” subject=”Taaskasutatud mantel”][contact-field label=”Nimi” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Email” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Sõnum” type=”textarea” required=”1″][/contact-form]