Minu armas aga bravuurikas vennatütar helistas mulle ja loomulikult keset koolitust. Nad kohe tunnetavad seda ”õiget” aega. Esmalt mõtlesin, et kas miskit juhtunud on. Ikka see tobe muretsemise geen on veel kontrollimatult kuskil olemas. Jutt jätkus meil järgmine päev ja sain vahva kutse koolinoorte moeüritusele.

Ürituse nimi kandis nime Roosad Käärid. Genereerisin nime valiku üle- ehk tegemist ainult tüdrukutele mõeldud üritusega? Hiljem selgus, et antud üritust on juba korraldatud 10 aastat. Siit sain tõdemuse, et tuleb rohkem huvi tunda ja ennast kursis hoida.

Kohale jõudes olin juba Rocca al Mare kooli ees positiivselt meelestatud. Meid kandis kuni kooli ukseni ürgselt kaunis küünalde allee. Koolimajja sisenedes oli õhus tunda palju emotsioone ja õhk oli ärevusest paks. Võtsime järjekorda ja liikusime koos fashionistade vooluga teisele korrusele. Valitses sõbralik õhkkond, üldine korraldus oli professionaalne. See, et olime koolis, tundus juba ulme. Dekoratsioonid, meedia ja stiilne publik suutis luua illusiooni vingest moeüritusest aga mitte argipäevast koolist.

Pildid fotoseinal tehtud, siirdusime saali kus show pidi aset leidma. Tegelikult toimus see juba enne algust terves majas. Pop-up’id, publik ja sponsorite melu oli üks osa tervikust. Algus nagu ikka moeshow’de puhul, hilines stiilselt. See justkui vaikimisi kokkulepe – pole siiani veel sattunud showle, mis algab punkt märgitud kellaajal.

Pildi autor Getter Michelle

Helide valik taustaks kollektsioonidele oli väga deep ja huvitav. Mängiti emotsioonide, slogan’ite ja psühholoogiliste tänapäeva teemadega. Oli neid, kes tulid lavale kärtsu ja mürtsuga aga teostus rõivaesemetes jäi pigem emotsiooni tasemele. Huvitaval kombel kõnetasid mind terviku osas just moeloojatest noormehed. Kokku käis laval 15 kollektsiooni, millest ainult mõned koostööprojektid. Enamus võistlustöid tulid lavale soolona.

Seksuaalenergiat õhkas töödest palju. Publiku lemmikuks osutus kollektsioon Breeze, kus domineeris must, karusnahk ja bad girl , bad boy attitude. 

Tunnetades ja tajudes Data Matrix kollektsiooni, kuulsime saalist noormehe häält: ”See võidab!”. Kusjuures liitusin tema mõttega kuna esitluse sound  ja ainult noormeestele loodud outfitid kuidagi õhkasid seda mõnusat tegija feelingut. Eks me ikka elame kaasa neile kellega end samastame. Matrix film mul siiani üks lemmikuid. Sellest justkui kiirgab oma tõde – kõik on illusioon.  See on hea meeldetuletus kui mattume liiga sügavuti materiaalsetesse eesmärkidesse.

Züriis olid esindatud  andekas ja pikaaegse kogemusega moemaastikul Katrin Kuldma (Amanjeda), Britta Laumets (Ivo Nikkolo tiimist), Liisa Ennuste (adidas), Miia Marie Kotkas, Marilin Tammsaar ja 2017 aasta võitja Karmen Birgit Kruustükk.

Esikohaga pärjati neiu Elis Käär kollektsiooniga Kompvek. Oli tehtud palju tööd ja tulemus kandis endas märksõnu filigraansus, uhked lõiked ja terviklik. Katrin Kuldma esikoha väljahõikamisel kõlasid just need omadused antud võidutöö kohta.Desiqual ei pidavat ka nii vinge olema kui Elise looming.

Pildi autor Getter Michelle

Jäin mõtesse ja sain aru, mille sisse mind isiklike favoriitide puhul kavalalt meelitati. Huvitav ja kaasakiskuv sound, show element ja maskuliinsus. Tehniline teostus rõivaste puhul oli jäänud tahaplaanile. Hea, et žürii säilitas kainet meelt ja oskas hinnata seda, mis tegelikult hindamist vajas. Teostus, lõigete meisterlikkus ja terviklikkus.

Teise koha vääriliseks tituleeriti Lõuend, kus domineeris puhasvalge baasrõivas, mille pealt saime leida kunstilise vabakäega loodud teosed.

Kolmas koht läks kollektsioonile Data Matrix. Sest tegemist oli vinge tervikuga ja only boys.

Eristumine on vajalik- on see nimi, materjal, lõige või hoopis kõik ühe soo esindajad.

Yesss!

Elamusi soovides,

Laura Adamson