Tere!

Minu isa andis mulle nimeks Laura ja perekonnanimi Adamson sai ema suguvõsa kaudu liidetud.

Olen endale riideid ja aksessuaare meisterdanud alates 13ndast eluaastast. Huvi ja tahe ise oma kätega luua pärineb minu mitmekülgsete huvidega emalt, kes oli ka vabakutseline graafika kunstnik. Esimesed beebiriided mulle valmisid tema näputööna. Vanaema on jutustanud loo ema pahameelest, kus ta otsustas romantilise volangi beebikombelt ära lõigata. Eks ikka praktilisus sai võitu – hea lihtne triikida. Vanaema oli praktilise meelelaadiga lihtne naine. Aga vot ema oli mul tulihingeline romantik. Tema armastas eksperimenteerida kangaste, detailide ja lõigetega.

Laura Adamson oma disainitud ja meisterdatud riietega stuudios tegutsemas. Käsil taaskasutatud materjalidest koti prototüübi loomine. Pildistas Mariann Liimal

Mäletan selgelt päeva, kui sai mindud naabritüdrukute juurde uue Ken nukuga, keda kaunistas detailne ema meisterdatud ülikond. Õmblustükk meenutas ajaloolise muusiku Sinatra ülikonda. See meeliülendav tunne, et sul on midagi väga erilist, pani seda tunnet uuesti leidma ja taas kogema.

Enne kolmeteist eluaastat olin pigem vaatleja. Tahe ja huvi kasvas koolist käsitöö klassist laenutatud Burdade mõjul. Uus hobi ja kirg haaras mu täielikult, mistõttu jäi kooli õppetöö pisut tahaplaanile. Oli tavaline koolipäev, kui õmblesin kella üheni ja kaheni öösel. Ma ei saanud uinuda enne kui uueks koolipäevaks alustatud riideese valmis sai. Kangapoed mõjusid alati nii rahustavana ja andsid tunde, et kogu idee teostus saab alguse siit. Kangapoodidesse kulus minu enamus taskuraha. Algusaastatel sai tehtud keerulisema disaini ja siluetiga rõivaesemeid. Nüüd hindan lihtsust, praktilisust ja eristuvat miskit detaili või disainlahendust.

Rõivadisain Laura Adamson Modell K. Demutskaja Foto D.Serbin

Hariduskäigu märksõnadeks on ikka olnud kunst, rõivaste loomine ja tööstuslik tootmine. Olen hingelt loov aga minu käivitavaks indikaatoriks on suurel määral ka tehnoloogia, matemaatiline konstrueerimine ja loogiline protsesside käik.

Peale kunstikooli Tartus otsustasin astuda kutsekooli, et kinnitada varakult paika pandud eesmärgid. See oli õpetlik aeg, kus sain lisaks tehnoloogilistele teadmistele kätte punktuaalse ja detailse tunnetuse. Siiski ei rahuldanud minu teadmiste janu kutsekooliaeg piisavalt lõigete tehnoloogia alal ja läbisin põhjaliku kursuse rõivaste lõigete konstrueerimise ja modelleerimise oskuste arendamiseks. Koolist saame n.ö stardipaketi, edasi on parim õpetaja praktika ja lakkamatu uudsihimu ning järjepidevus. Omal käel omandasin algteadmised ka digitaalsete lõigete programmi käsitlemiseks. Hetkeseisuga õpin vastavat lõikeprogrammi siiani ja avastamist on alati omajagu. Lisaks on minu salahobiks fotograafia, mida olen saanud kõrvalt praktiseerida ja vaadelda oma ala proffide juures. Suured tänud Meelis Adamson, kes oli mulle mentoriks! Meelis on hetkel pulmafotograaf Tallinna Pulmamajas.

Rõivadisain Laura Adamson Modell L.Adamson Foto Mailis Laanemäe

On  kolm põhilist ja olulist omadust, mida hindan  rõivadisaini juures: Esiteks kasutusmugavus, teiseks isikupära ja kolmandaks kompositsioon. Rõivaese peaks Sinus välja tooma parima ja võimalusel katma selle, millega hetkel rahul pole enda juures. Kui sa lubad endale omada ja kanda rõivaid, millel on hea kvaliteet ja kaunistav viimistlus, harjub sinu meel ja keha sellega sõltuvust tekitavalt kiiresti. Need samad hoolikalt tunnetatud ja valitud kehakatted annavad sulle omamoodi enesekindluse, kirgastunud ja ”Kõik on võimalik” meeleseisundi

Vajame endale garderoobi tegelikkuses teatud komplekt rõivaid. Võtmesõnadeks on kombineerimine ja mitmeti kantavad esemed. Tuleb lihtsalt tunnetada, mis on Sinu stiil. Alusta sellest, milles Sa ennast hästi tunned. Tihtilugu  oleme mugavustsoonis, kus pelgame uuendusi ja liiga palju kulutame oma aega selle peale, mida teised meist arvavad. Sellest tuleb kasvõi tibu sammul vabaneda. Kui sa oled juba leidnud oma stiili- palju õnne! Kingituseks iseendale leiad alati sobivad riided selga ja tunned end hästi. Igal pool ja igas olukorras.

 

Pintsak jaki proov turskemale kehatüübile. Mulle meeldib tulemus, mis lahendab ka probleemi. Lootus on, et siit areneb midagi vajalikku ja on potensiaali tootearenguks. Foto Laura Adamson.

 

 

 

Sul on soov alustada oma teekonda läbi loomingu ja uute teadmiste rõivaste meisterdamise vallas? Vaata Kursused

Oled juba tegutsev disainer, ettevõte, bränd ja vajad nõustamist, tootenäidiseid, lõikeid toodetele, mentorlust või kõike korraga?

Saada mõtted/küsimused teele siin: