Fantaasiat ja ideede küllust on meie keskkonnas palju. Ainult vähestel jätkub piisavalt südikust ka need teostada, rikastades  riidekappe funktsionaalsete ja kandja elustiili toetavate rõivesemetega. Mul oli au külastada Raine Toss disainistuudiot Tartus, Aparaaditehase loomelinnakus, jagades talle teadmisi ja nippe moelõigete loomiseks.

k u u l

Iga individuaalkursus on kokkuvõttes omanäoline, kuna eesmärgid kõigil osalejatel erinevad. Raine soovis teadmisi, kuidas luua lõikeid väiksemale õmblustoodete tootjale. Siinkohal on oluline teada tootmisprotsessi tingmärke, lõiked peavad olema täpsed ja korrektsed.

Iga rõivaeseme juurdelõikuse element peab olema lõikena välja toodud. Võtame näiteks lihtsalõikelised dressipüksid koos sisselõigatud taskuga. Mitu lõiget saame? Vastus on üheksa.

k u u l disainer Raine baaslõiget joonestamas

 

Täispikad koolituspäevad möödusid sisukalt ja justkui muuseas. Kui kohtuvad kaks rõivadisaini fanaatikut, on äratundmisrõõm mõttemaailmas, soov teha seda mis tegelikult kõnetab ja motiveerib- mõjub kogu protsess kui meditatsioon. Esimesel päeval võtsime läbi pükste baaslõike joonestamise ja modelleerimise tehnikad. Teisel päeval ülaosa ja varrukas.

Raine kohanes matemaatilise mõttekäiguga noppelt. Emotsionaalselt puudutas just  mõttekäik, kus joonestamine tekitab omamoodi sõltuvust. Õige ta on, protsess on ka ühtlasi ajutreening ning meie kõige keerukam elund vajab pidevalt uusi väljakutseid. Boonuseks oskused, mis annavad meile vabaduse luua just sellist kvaliteetset rõivadisaini mida soovime ja vajame.

 

k u u l

 

 

Raine rõivabränd k u u l sai alguse aastal 2016, kui ta otsustas oma suure kire rõivadisaini vastu ellu äratada ning muuta igapäevaseks sissetulekuallikaks.

k u u l  rõivaste peamiseks tunnuseks on prindid ja vabaajalõiked, mis esindavad kaasaegset mõtlemist, inspireerituna kultuurist, inimestest meie ümber, reisikogemustest ning põnevast tänavapildist.

 

k u u l  rõivaid leiate Tartust, Made in Aparaaditehase esinduspoest ja veebipoest www.kuuldesign.com , kust leiate ka kontaktid eritellimuste jaoks.

 

Tervitades ja motiveerides,

Laura Adamson