Olen endale riideid ja aksessuaare meisterdanud alates 13ndast eluaastast. Huvi ja tahe ise oma kätega luua pärineb minu mitmekülgsete huvidega emalt, kes oli ka vabakutseline graafika kunstnik. Esimesed beebiriided  valmisid tema näputööna. Vanaema on jutustanud loo ema pahameelest, kus ta otsustas romantilise volangi beebikombelt ära lõigata. Eks ikka praktilisus sai võitu – hea lihtne triikida. Vanaema oli praktilise meelelaadiga lihtne naine. Aga vot ema oli mul tulihingeline romantik. Tema armastas eksperimenteerida kangaste, detailide ja lõigetega.

Laura Adamson rõivadisain – Modell Karina Demutskaja – Fotograaf Donald Serbin

Mäletan selgelt päeva, kui sai mindud naabritüdrukute juurde uue Ken nukuga, keda kaunistas detailne ema meisterdatud ülikond. Õmblustükk meenutas ajaloolise muusiku Sinatra ülikonda. See meeliülendav tunne, et sul on midagi väga erilist, pani seda tunnet uuesti leidma ja taas kogema.

Enne kolmeteist eluaastat olin pigem vaatleja. Tahe ja huvi kasvas koolist käsitöö klassist laenutatud Burdade mõjul. Uus hobi ja kirg haaras mu täielikult, mistõttu jäi kooli õppetöö pisut tahaplaanile. Oli tavaline koolipäev, kui õmblesin kella üheni ja kaheni öösel. Ma ei saanud uinuda enne kui uueks koolipäevaks alustatud riideese valmis sai. Abakhani kangapood mõjus alati nii rahustavana ja andis tunde, et kogu idee teostus saab  alguse siit. Kangapoodidesse kulus minu enamus taskuraha. Hea on materjali varuda, kuna loomelaine ei hoiata ette.

Algusaastatel sai tehtud keerulisema disaini ja siluetiga rõivaesemeid. Nüüd hindan lihtsust, praktilisust ja eristuvat miskit detaili või disainlahendust.

Laura Adamson rõivadisain – Modell Kersten Liba – Pildistas disainer ise

 

On  kolm põhilist ja olulist omadust, mida hindan  rõivadisaini juures: Esiteks kasutusmugavus, teiseks isikupära ja kolmandaks kompositsioon. Rõivaese peaks Sinus välja tooma parima ja võimalusel katma selle, millega hetkel rahul pole enda juures. Kui sa lubad endale omada ja kanda rõivaid, millel on hea kvaliteet ja kaunistav viimistlus, harjub sinu meel ja keha sellega sõltuvust tekitavalt kiiresti. Need samad hoolikalt tunnetatud ja valitud kehakatted annavad sulle omamoodi enesekindluse, kirgastunud ja ”Kõik on võimalik” meeleseisundi.

Vajame endale garderoobi tegelikkuses teatud komplekt rõivaid. Võtmesõnadeks on kombineerimine ja mitmeti kantavad esemed. Tuleb lihtsalt tunnetada, mis on Sinu stiil. Alusta sellest, milles Sa ennast hästi tunned. Tihtilugu  oleme mugavustsoonis, kus pelgame uuendusi ja liiga palju kultame oma aega selle peale, mida teised meist arvavad. Sellest tuleb kasvõi tibu sammul vabaneda. Kui sa oled juba leidnud oma stiili- palju õnne! Kingituseks iseendale leiad alati sobivad riided selga ja tunned end hästi. Igal pool ja igas olukorras.

 

Laura Adamson rõivadisain – Modell Karina Demutskaja – Fotograaf Donald Serbin

 

 

Sul on soov alustada oma teekonda läbi loomingu ja uute teadmiste rõivaste tehnoloogia vallas?

KURSUSED

Võta minuga ühendust.